Hry mohou mít celou řadu podob. Pokud už vás nebaví ty počítačové, stačí se jen odpoutat od virtuální reality a zkusit některou z únikových her.
Hra, u které se vyplatí myslet
Možnosti, které dnes poskytuje zábavní průmysl, jsou takřka neomezené. A to může mít někdy potíž. Řada lidí si totiž není sto vybrat si věci, které by je pořádně bavili. Často se tak uchýlí sice k průměrné, ale alespoň nějaké zábavě. Většinou jde o počítačové hry, které dokáží zaujmout mnohé hráče natolik, že se na nich stanou závislí. A to samozřejmě není dobře. Jasně, jednou za čas si na pár hodin odskočit do virtuální reality není vůbec na škodu, ale chce to mít i jiné koníčky, než jen sezení a hraní před monitorem.
Můžete zkusit i jiné typy her. Neexistují pouze virtuální počítačové světy, ale i světy, které se nachází venku. I ty jsou velice zajímavé a lákavé. Mezi ně patří kupříkladu i exit game Enigmaescape. I tato hra vás dokáže dostatečně zaujmout, případně rovnou pohltit. Musíte se ale připravit na to, že je to přeci jen trochu jiný typ zábavy.
Tajemno zde hraje prim
Na rozdíl od zběsilých virtuálních stříleček, nebo gigantických strategií na počítači, v únikové hře jde hlavně o hádanky a způsob, jak jim přijít na kloub. Samozřejmě, že tohle všechno ještě doplňuje zajímavý příběh, který je dostatečně tajemný natolik, abyste toužili po nakouknutí za oponu. Nečekejte tedy žádnou řezničinu či fyzicky náročnou záležitost. Zde bude hrát prim hlavně váš intelekt. V závislosti na hře budete luštit různé druhy hádanek, z nichž mnohé budou snadné, mnohé vám ale dokáží pořádně zavařit. Z toho důvodu je vhodné, abyste do hry zapojili i své kamarády, případně rodinné příslušníky.
Ano, exit game se hraje ve více lidech, tedy ideálně. Většinou stačí, když se vás sejde pouze několik málo jednotek. V deseti se to vážně hrát nedá. Nejen počet hráčů, ale také jejich schopnosti jsou důležité. Vzhledem k tomu, že se jedná o intelektuální zábavu, bude dobré vybrat si do svého týmu jedince, kterým to umí myslet.