Strkání kroužku

Tento sport se nejmenuje ring, ale ringet a s oním ringem na začátku článku v perexu nemá skutečně vůbec nic společného. Ani náhodou.
Tento sport se hraje na ledové ploše, hodně podobné, jak ji znáte z ledního hokeje. Chybí jen prostřední červená čára a jsou zde zóny, kde nesmí být více jak tři hráčky z jednoho týmu. Ano, hráčky.Ringet
Milé dámy totiž kdysi mužům hokej strašně záviděly. Ale zase jim vadily modřiny, vyražené zuby od puku, který páchal škody na mužských tělech. Rozumějte, v dřevních dobách, to se ještě chrániče nepoužívaly. Hráči neuměli střely zvedat. Brankář měl jen betony a chytal skoro v kravatě. Kdysi vyprávěl pan Holeček novinářům, že když chytal proti Kanadě, tak to byl v brance takový fofr, že si musel povolit motýlka. Ale zpět k ringetu.
Milé dámy tedy místo hokejky obdržely tyč a místo puku kroužek (anglicky ring) a začaly hrát. A hle, zde jsme nalezli i původ názvu hry.
V podstatě zde nehrozí nějaké velké úrazy, protože hra na tělo není povolena, takže dámy se nemusí obávat tvrdých nárazů. Hraje se většinou čtyři krát čtvrt hodinky, ale také se může hrát tři krát dvacet minut. Pokud se nerozhodne nastavuje se čas až do padnutí rozhodující branky. Ta je svými rozměry stejná jako v hokeji.
Nu, to byl stručný přehled pravidel, která sem nelze napsat celá, to by zabralo příliš místa. Třeba se časem dostanou na tento web Online chlap.cz.Klasický lední hokej
Takže se ještě stručně mrkneme do historie. Zakladatelem této hry byli pánové Sam Jacks a Mirl McCarthy. Není asi známo, kdo nebo co je k tomu vedlo. Jejich vlastní manželky? Nebo milenky? Nebo to byla jen taková legrace? Nu, to už je jedno, prostě berme jako fakt, že to tito pánové vymysleli a stalo se tak v Sudbury v roce tisíc devět set šedesát tři.
Tento sport se provozuje v několika zemích Evropy, ale také v zámoří. Existuje i mistrovství světa. Jen v Kanadě je údajně přes padesát tisíc hráček a to registrovaných. Tak vidíte, že jde přece jen o hodně hraný sport.